DO KOŠE 1. – Konec jedné báze v mé sbírce

Krásný den.

Lehce se nám ochladilo, tak využívám dosud neuvařené mozkové buňky k vyplození nějakého článku :-)

Ve své kosmetické sbírce mám myslím celkem dost věcí a tak je vcelku nemožné něco vypotřebovat. Když tedy nepočítám pečující kosmetiku, odličovadla, a také řasenky, ty většinou vyplácám a také částečně vyschnou :-) Takže asi chápete jakou jsem měla radost z dopotřebování jednoho produktu 😀

DSCN6032 kopie

Takže za vlast padla matující báze od MACu. Měla jsem jí celkem dlouho, ale střídala jsem jí i s dalšími. Tato je tuším silikonová, tehdy mi to v prodejně i říkali, ale tuto informaci nyní na obalu ani na oficiálních stránkách nemohu nalézt. Vůbec tam neuvádějí složení. Možná bylo na papírové krabičce, ale tu už dlouho nemám. Má však pleť zmatnit a může se použít jen tak na čistou pleť a nebo právě jako báze pod make-up.

DSCN6033 kopie

DSCN6034 kopie

Tubička je průhledná, jak můžete vidět na obrázku a víčko je  černé. Pod ním je ukrytá úzká hubička na vymáčknutí trochy produktu. Opravdu se nestane, že byste si vykydli hromadu a došlo tak ke zbytečně velké spotřebě. Za mě super.

DSCN6035 kopie

DSCN6036 kopie

Konzistence je opravdu taková gelová, lehce roztíratelná, a i proto si myslím, že v ní silikony jsou, protože takto silikonové báze vypadají. Já však nejsem člověk, který by řešil, zda v něčem silikony jsou nebo ne. Podle mě to byl zase takový ten Boom, takže to většina lidí začala odsuzovat. Ostatně jsem vyrůstala za totality, takže jsem zažívala neustálé změny, že jednou je mléko zdravé, pak je strašně škodlivé, pak jsou vejce škodlivá, ale po nějakém čase opět zdravá. Takže toto úplně neřeším a chemik také nejsem – raději přenechám odborníkům.

DSCN6037 kopie

DSCN6038 kopie

Proto zde budou jen mé, řekněme laické dojmy a také nějaké zkušenosti. Pracovalo se mi s ní dobře, hezky se roztírala a pleť hned na první pohled zmatnila. Mám relativně pleť mastnou a bohužel mi vždy skrz i zapudrovaný makeup po nějaké době proleze „mastnota“ nebo lesk. Takže v každém případě musím v průběhu dne odsávat ubrousky, nebo přepudrovat. Jenže můj neduh je, že nejsem schopná nosit s sebou pudr a štětec. Máte to také tak? :-) Je pravdou, že po této bázi mi mastnota fasádu neprorazí tak rychle. Porovnávám s bází klasickou, která neslibuje zmatnění.

Již v prodejně mi radili, že stačí jen trošička, takže jsem hodně dlouho takto bázi aplikovala. Ale když mi zbývala tak čtvrtina, řekla jsem si, že ji vypotřebuji rychleji, že si jí dám na pleť více. A musím říct, že tento krok měl blahodárný (vizuálně) účinek na moje rozšířené póry. Díky „větší vrstvě“ mi pak póry neprosvítaly tolik skrze makeup, prostě je pěkně báze zamaskovala. Měla jsem mnohem lepší vzhled pleti.

Dokonce se mi poslední dobou i stávalo, že když jsem dala normální dávku báze, tak na nose se mi při následném nanášení makeupu tvořily takové jakoby puntíky (opět póry a nečistoty v nich). Toto se ale změnilo zvýšením vrstvy, pak se vzhledem makeupu na nose již nebyl nejmenší problém.

Zatím si však další kupovat nebudu a to ze dvou prostých důvodů. Mám ještě dvě další báze jiných značek a také ráda zkouším různé věci, takže nevím, zda v příštích několika letech na tuto bázi přijde zase řada 😀

A pro ty z vás, které máte mastnější lesklejší pleť a i rozšířené póry jako já, jí mohu doporučit (je mnohem lepší než třeba báze Sephora, kterou jsem také před časem měla, ale vypotřebovala jsem jí dost dlouho před založením blogu).

Máte někdo tuto bázi od MACu vyzkoušenou?

Nezapomeňte mě ocenit srdíčkem, uděláte mi tím velkou radost 😉 ❤😘 Děkuji 💘

Vaše BK

 

4 Thoughts on “DO KOŠE 1. – Konec jedné báze v mé sbírce

  1. Eliška on 30. Červenec 2015 at 10:52 said:

    Ta báze vypadá zajímavě. Zatím používám levnou od Dermacolu, ale možná časem zkusím i nějakou luxusnější ☺

  2. Ahoj, moc hezká recenze a líbí se mi ta rubrika Do koše – i zajímavě a vtipně zvolený název :-) Báze vypadá dobře. Takže díky za tip :-)

    • Milá Evi, děkuji za pochvalu. Chvilku jsem řešila název. Ale pak mě napadlo použít svou pobídku vůči dětem, když mají po sobě vyhodit odpadky :-) „Vyhoďte si to DO KOŠE“ a tak byl název rubriky na světě 😀

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna.

Post Navigation