Novinka od Sigmy – Gelové linky Standout Eyes Gel Liner Collection

DSCN0597 kopie

Krásný den přeji všem.

Zhruba před třemi týdny mi opět Sigma udělala radost a to ve formě gelových linek. Jedná se o kolekci gelových linek v šesti barvách (2,8 g/ks) a k tomu vyvinuli dva zbrusu nové štětce na jejich aplikaci. Celá kolekce nese název Standout Eyes Gel Liner Collection. V prodeji v USA jsou již samozřejmě linky i štětce samostatně, nejsou k dispozici takto všechny pohromadě . V České Republice je budete moci koupit cca v polovině září, a to na e-shopu Cosmetics4you, který je autorizovaným prodejcem.

O této novince jsem byla již informována, dostala jsem od Sigmy také mail, že mi linky zasílají k vyzkoušení. Moje první myšlenka byla, že chci i ty štětce :-) jsem prostě magor na štětce. Přitom štětců na linky (vč. těch od Maybelline atd. které byly součástí balení s gelovými linkami) mám asi 10, ale na obrázku se mi štětce líbili, tak proč nemít další :-) Ale myslela jsem si, že mi zašlou tak 2-3 barvy linek a proč by mi zasílali ještě navíc štětce, že…?

A jaké bylo mé překvapení, když mi přivezl pošťák balíček a já ho rozbalila. Krásně udělaná propagační sada, která se otevírá nahoru, podobně jako čokoládová bomboška Merci. Uzavírání je v několika bodech na suchý zip. Jenže já koza tam lezla blbě, byla jsem tak nedočkavá, že jsem se tam chtěla za každou cenu dostat, takže jsem s balením tak mlela a zápasila, že když mi došlo jak to otevřít, tak jsem uvnitř věci trochu rozházela a malý štětec na linky se mi nalepil na lepidlo, kterým byl přichycen „ozdobný“ papír. Takže se prosím nelekněte, ale na fotkách je malinko lepidlo na štětci ještě vidět… :-( Asi vás už tedy napadlo, že mi zaslali všech šest barev a k tomu i ty dva nové štětce. Jupíííí. To byla radost. Byla jsem rozzářená jako moje děti před vánočním stromečkem :-)

Zde jsou fotky celého balení a jak pěkně to vypadalo.

DSCN0395 kopie

DSCN0396 kopie

DSCN0397 kopie

DSCN0398 kopie

 

DSCN0633 kopie

Co se mi líbí je, že ve víku je vložená karta s barvami linek a linky té paní na fotce jsou proříznuté, takže posouváním karty si můžete prohlédnout, jak jednotlivé linky vypadají na oku. Pro prvotní představu úžasná věc. Zkusila jsem to i nafotit.

DSCN0635 kopie

DSCN0636 kopie

DSCN0637 kopie

DSCN0638 kopie

Vše jsem nafotila, abyste kolekci viděli i „neposkvrněnou“.

Celá sada

Celá sada

ŠTĚTCE:

DSCN0575 kopie

Nahoře E68, dole E06

DSCN0576 kopie

Nahoře E06, dole E68

Nahoře E06, dole E68

Vlevo E68, vpravo E06

Vlevo E68, vpravo E06

Štětec E68 – Line Perfector

Je to štětec s poměrně velkou, plochou a pevnou hlavou. Štětiny jsou střiženy zešikma. Já mám malé, kulaté oči, aplikace mi s tímto štětcem jde dobře, ale podle mě bude vhodnější pro majitelky velkých kukadel :-) Můžete použít jak na krémové, tekuté, tak i pudrové linky. Délka štětce je 16,82 cm

DSCN0594 kopie

DSCN0595 kopie

DSCN0829 kopie

DSCN0832 kopie

 

Štětec E06 – Winged liner

Tento štětec má menší hlavu, také plochou a šikmo střiženou. Mě na gelové linky vyhovuje více, protože vzhledem ke tvaru a velikosti svého oka, se s ním dostanu krásně do vnitřního koutku a vykreslím i krásně a snadno ocásek. Vytvoříte s ním jemnou linku. Jeho velikost je 16,51 cm.

DSCN0581 kopie

DSCN0583 kopie

DSCN0828 kopie

 

Ale nebojím se použít oba najednou, když chci výraznější linku a potřebuji pracovat rychle, tak nad řasy použiji E68 a detaily dokreslím E06… :-) Ještě poznámka k velikostem štětců, i když se to z fotek nezdá, tak opravdu ten tenčí je o malilinkato kratší, ale tím že je menší tak jsem ho vždy při focení dala víc dopředu, aby ho tlustší bráška úplně nezastínil :-)

 

LINKY:

Modrozelená – Standout Peacock

Skvělá pigmentace, plná barva, krémová konzistence.

DSCN0629 kopie

DSCN0837 kopie

DSCN0839 kopie

DSCN0840 kopie

DSCN0844 kopie

Modrofialová – Royally Striking

Skvělá pigmentace, plná barva, malinko víc máslovější než ostatní, při silné lince doporučuji aplikaci opakovat, aby byla barva jednolitá, čehož díky máslovější konzistenci na poprvé nemusíte úplně docílit, ale při líčení tenké linky problém není.

DSCN0624 kopie

DSCN0846 kopie

DSCN0847 kopie

DSCN0848 kopie

DSCN0849 kopie

Tmavohnědá – Stunningly Ladylike

Velmi sytá barva, pigmentace skvělá, konzistence klasická krémová. Aplikace snadná jak při líčení tenké, tak i silné linky.

DSCN0881 kopie

DSCN0884 kopie

DSCN0885 kopie

DSCN0886 kopie

DSCN0889 kopie

Šedá – Unexpected

Sytá barva, skvělá pigmentace. Konzistence krémová, ale malinko sušší než ostatní. Přesto jde aplikace velmi snadno, nikde se na víčku „nezadrhává“

DSCN0616 kopie

DSCN0858 kopie

DSCN0861 kopie

DSCN0864 kopie

DSCN0866 kopie

Hnědá – Liberally Toasted 

Skvělá pigmentace, sytá barva. Konzistence klasická krémová.

DSCN0869 kopie

DSCN0870 kopie

DSCN0876 kopie

DSCN0877 kopie

DSCN0880 kopie

Černá – Wicked

Sytá barva, pigmentace skvělá. Konzistence je klasicky krémová. Snadno se nanáší.

DSCN0602 kopie

DSCN0852 kopie

DSCN0854 kopie

DSCN0856 kopie

DSCN0857 kopie

Pak jsem začala zkoušet. Nejprve ale na ruku swatche, použila jsem však na každou linku jiný štětec, protože by trvalo dlouho než by mi vždy po nanesení jedné barvy a po jeho očištění oschl. Štětce jsou seřazeny tak jak jsem je použila při nanášení na ruku – zleva. Stejné jsem je pak použila i na nanesení na oči, jen ne ve stejném pořadí.

Použité štětce

Použité štětce

DSCN0897 kopie

Také jsem chtěla linky nafotit na očích. Ale nemám tolik času, protože s dětmi to prostě nejde, a navíc jsem si neuměla představit, že bych si minimálně 3x za sebou odlíčila během chvíle oči, abych hned na to mohla fotit další linku. Mé pleti je už nějaký ten pátek a oči mám trochu citlivé, tak jsem si je nechtěla moc huntovat. Proto jsem udělala tu věc, že jsem si na každé oko nalíčila tři linky. V polovině víčka to moc už nešlo, linky jsou tlusté (abyste dobře viděli barvy) a tím pádem jsou neforemné. Nejsou ani seřazeny tak jako na ruce, protože jsem nechtěla aby barvy v sobě zanikly. Tak prosím omluvte provedení a vzhled linek, všímejte si jen barev a sytosti.

DSCN0904 kopie

DSCN0906 kopie

A ještě jedna fotka výdrže na ruce. Toto je výsledek po asi 6 hodinách, po několikerém mytí rukou a opláchnutí pár kousků nádobí a co víc, po cca 3/4 hodině strávené ve vaně a to jsem si myla i vlasy. Co říkáte na tu výdrž? Jinak z očí jsem si linky odlíčila až kolem druhé ráno a samozřejmě vydržely i vlhkost v koupelně při koupání. V době odličování byly netknuté.

DSCN0917 kopie

S linkami jsem maximálně spokojená, kdo mne sledujete i na FB, tak mohl vidět na fotkách minimálně 2 barvy v akci, ale zkusila jsem na líčení již všechny.

Každopádně všem doporučuji, a netýká se to jen gelových linek od Sigmy, abyste po nabrání produktu na štětec lahvičku s linkami minimálně otočili dnem vzhůru a položili např. na ubrousek. Protože vzduch jim pomáhá ke zbytečnému vysoušení. Mě tedy zatím žádné linky nevyschly a to mám některé i několik let – ano opravdu několik let (nejstarší mám asi 4 roky), ale já jsem se naučila aplikaci pomocí ruky. Prostě si na štěteček naberu trochu víc produktu, lahvičku uzavřu a linku přenesu na hřbet ruky, kde přebytečné množství otřu. Líčím linku a když potřebuji další produkt, tak ho vezmu z té ruky. Tímto šetřím zbytek produktu v lahvičce před vysoušením. Navíc co já bytostně nesnáším je umatlané hrdlo lahvičky, protože vím (a také jsem to tehdy dělala), že dost holek a žen si nebere linku a přebytek otře o kraj lahvičky. Pak při zavření od toho máte opatlané i víčko a to je fůůůůůůj. Brrrr. Úplně se mi z toho ježí chlupy :-)

Tuto recenzi bych uzavřela tím, že linky jsou moc fajn, aplikují se dobře a barvy jsou velmi zajímavé. Nejsou nijak křiklavé, dají se využít na jakoukoliv příležitost. A konečně mám hodně barev, zatím jsem měla jen asi čtvery černé, jedny takové khaki, pak světlejší hnědé a tmavší hnědé, ale většinou jsem používala jen ty černé. No a mám takový pocit, že díky těmto linkám začnu používat i ty mé starší barvy. Protože při psaní této recenze si představuji jak opráším ty od Macu, nebo i ty v barvě khaki :-)

S linkami od Sigmy mám ale jeden velký problém. Všechny barvy jsou tak pěkné, že nevím, kterou mám použít dřív… :-)

A teď moje otázky:

Jak se vám linky od Sigmy zamlouvají, když jste recenzi pročetli a prohlédli obrázky?

Až budou v ČR k dispozici, budete o nich uvažovat a případně o které barvě?

Dle informace z Cosmetics4you by měli stát necelé čtyři stovky, což je v porovnání s jinými značkami velmi slušná cena.

Děkuji za Vaše komentáře, čas a podporu.

17 Thoughts on “Novinka od Sigmy – Gelové linky Standout Eyes Gel Liner Collection

 1. Jitka Hatlmanová on 16. Srpen 2014 at 12:08 said:

  Já to vidím na fotkách a vím co mi sluší a jaké barvy používám. Tak mi světlejší hnědé pak schovej a fialové taky. Tyrkysové jsou taky hezké, ale mám takovou tužku a je to spíš letní barva. Dík, třeba budeš mít i tu řasenku. Hned tak k vám nepřijedeme, v září bude v práci náročnější, až to bude, domluvíme se.

 2. Jitka Hatlmanová on 16. Srpen 2014 at 11:17 said:

  Světle hnědá, modrá a fialová, možná bych jedny asi ty hnědé zkusila, uvidím, záleží na ceně.

  • Jíťo, ofiko bude cena do 400,- Kč, ale my se pak domluvíme. Když s Vénou přijedeš někdy na návštěvu, tak si tu můžeš všechny vyzkoušet. Zjistíš, která se ti bude líbit nejvíc…

 3. Tak tohle mne hodně zaujalo, jsem totiž extra linková (stíny na den nenosím, jen si dělám linky – vnější koutek pouze do tvaru V)
  Škoda že nebude ke koupi tento kit, šla bych do něj 😀
  Jinak vedre fialová

 4. já ten štětec prostě chcu! =D

  Jinak za mě bych brala jen černou a fialovou…já bych to asi nevyužila…

  Jooo a jsem ta, co otírá o okraj lahvičky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Loveliness By Tess

  • A který z těch štětců? Když máš rád nude líčení, tak by se ti hodila i ta třeba tmavě hnědá nebo i ta světlejší hnědá…

   • to by absolutně zaniklo =D já mám fak hodně výrazný íčení, proto ta černá :mrgreen:

    no ten malejh přece, nad tím jsem vzdychala =P

    • Naprosto tě chápu, já si ho taky oblíbila. Je takovej kouzelnej. A už jsem z něj sundala snad všechno to lepidlo. Když jsi četla o rozbalování, tak sis určitě vzpomněla jak jsem u toho vypadala v reálu. Tys do mě vlastně ťukla, jak se do toho leze, že jo? :-)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna.

Post Navigation