O mém prvním Tutorialu

Krásný, konečně deštivý den.

Ne že by mi sluníčko vadilo, ale čeho je moc, toho je příliš :-)

Když jsem zde na blogu a na YouTube uveřejnila své první nastříhané video z výletu, několik z vás mi psalo, že bych měla točit videa o líčení. O této věci jsem uvažovala již asi před 2 lety, ale odhodlala jsem se pouze k nějakému natočení na starou videokameru, která je navíc na mini kazety. Jak to dopadlo? Nijak, ani jsem se na to nepodívala a tuto myšlenku odsunula do pozadí. Místo ní jsem po čase začala vážně uvažovat o blogu.

A tak jsem se ve čtvrtek na Instagramu zeptala, vás mých milých, jestli byste měli zájem o nějaké video s líčením. Vaše odpovědi, a jejich množství, mě velmi překvapily. A tak jsem se v pátek v tom největším vedru pustila do natáčení.

Na toto líčení jsem natočila svůj první tutoriál

Na toto líčení jsem natočila svůj první tutoriál

No, co budu povídat, naprostá kovbojka. Mám jen obyčejný Nikon, bez žádného otočného displeje. Musím říct, že to by bylo velké usnadnění. Tudíž jsem si za stativ s foťákem udělala věž z koše na prádlo, krabice s hračkami, která měla však křivé víko a tak jsem si od dcerky ještě půjčila krabici s nějakou stolní hrou. Na to jsem postavila své zrcadlo, které mám na toaletním stolku, abych viděla v něm displej fotoaparátu a aspoň trochu viděla, co vlastně točím, zda jen zeď nebo i kousek obličeje. Velmi nepohodlné, ale jinou možnost nemám 😀

Každopádně jsem si vše nějak nastavila a začala točit. Když jsem byla s líčením skoro hotová, tak jsem se podívala jak to vypadá a vše totálně nedoostřené, tudíž nepoužitelné.

Takže odlíčit a znova. Opět jsem nastavovala, už to vypadalo lépe. Ale stejně musím ještě techniku točení hodně vychytat, protože jsem použila při točení zoom a to byla chyba. Příště budu zoomovat až ve střižně.

Když jsem byla cca v polovině líčení, tak mi foťák zahlásil, že bude přístroj vypnut, aby nedošlo k jeho přehřátí. Bezva, já byla už přehřátá a teď i foťák. Takže jsem ho dala do stínu do jiné místnosti a trochu do průvanu a šla raději vařit dětem a manželovi oběd.

Když seděla děcka u stolu, šla jsem pokračovat. Už jsem potřebovala dotočit jen takové ty úvody a závěry apod. když se mi foťák opět vypnul. Nyní proto, že se vybil. JAK ŘÍKÁM, KOVBOJKA, proč by to šlo jednoduše 😀

Takže natáčení, které by normálně mohlo trvat cca hodinu, max. hodinu a půl, se mi protáhlo až do odpoledne (začala jsem asi kolem desáté dopoledne 😀 ). Nakonec jsem sice byla totálně splavená, ani odsávání a přepudrovávání na moc dlouho nepomohlo (proto se také cca v druhé polovině videa hrozně lesknu, bylo tam jak v sauně, ufff) , ale zdárně jsem to dotočila. Během těch několika hodin došlo k velkým světelným změnám, což je ve videu vidět.

Po točení jsem se cítila velmi unavená, ale to bylo z toho vedra. Na fotce uveřejněné na IG jsem asi vypadala mnohem lépe než ve skutečnosti 😀

obličej

Je to můj první pokus, snad tedy omluvíte takovou tu „nevychytanost“, občas nějaké to nedoostření (hlavně v začátku líčení), pořád skláním hlavu, když sahám do stínů, to také musím pořešit. Ale až natočím aspoň 10 tutoriálů, tak to snad bude třeba trochu koukatelné… 😀

Proto Vás prosím o podporu, ať mě ten elán a chuť do točení hned nepřejde 😉

Předem velmi děkuji za komentáře a za hodnocení srdíčky (jsou pod článkem, ale jen po rozkliknutí článku, ne z hlavní stránky), které zanecháte zde, nebo i pod videem na YouTube.

Vaše BK

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna.

Post Navigation